Anasayfa » KOSGEB » KOSGEB Kredi Başvurusu Neden Yapılmalı ?
KOSGEB Kredi Başvurusu Neden Yapılmalı
KOSGEB Kredi Başvurusu Neden Yapılmalı

KOSGEB Kredi Başvurusu Neden Yapılmalı ?

KOSGEB Kredi Başvurusu Neden Yapılmalı ?

Yeni iş kurmak isteyen kişiler ve girişimci adaylar için KOSGEB krediler sağlamaktadır. KOSGEB kişilerin kendi işinin patronu olmasını sağlayan bir kuruluştur. KOSGEB kredi başvurusu birçok kişi için zor gibi görünse de aslında oldukça kolay bir süreçtir.

1990 yılından bu yana KOSGEB birçok alanda hizmet vermiştir. KOSGEB’in amacı küçük ve orta büyüklükte olan şirketleri pazarda söz sahibi haline getirerek rekabeti arttırmaktır. Bu durum ülke ekonomisi üzerinde son derece olumlu etkilere sahiptir. Aynı iş kolunda olan ve büyüyen şirketlerin varlığı bir pazardaki tek el oluşumunu engeller ve bu sayede fiyat sabitliği ortadan kalkar. Bu durum hem alım gücünü artırır hem de firmaların büyümesini sağlayarak paranın daha değerli olmasına yardımcı olur. Bu açıdan bakıldığında KOSGEB tüm girişimcilere yardım etmeye gönüllü bir kuruluştur.

Girişimci ve işletme sahibi adaylar için KOSGEB kredi başvurusu neden yapılmalıdır;

  • KOSGEB 50.000 TL kadar hibe kredi vermekte ve buna ek olarak 100.000 TL değerinde de faizsiz kredi vermektedir. Sadece 70 saatlik bir eğitim sonucunda bu yardımları almaya hak kazanmanız mümkündür.
  • KOSGEB marka ve tanıtım desteği almanıza yardımcı olur. Birçok firma gelirlerinin yarısını tanıtımları için harcarlar. Dünyanın en büyük markaları dahi olsa gelirlerinin büyük kısmı reklam için ayrılır. KOSGEB kredi başvurusu yaptığınızda ve sonuç olumlu olduğunda işletmenizin imaj çalışması için de KOSGEB tarafından yardım görürsünüz. KOSGEB işletmenin ilerlemesini ve büyümesini istediği için bu aşamada her bakımdan yanınızda olacaktır.
  • KOSGEB ile yurt dışı pazarlarına açılmanız son derece kolay olacaktır. Yurt dışı pazarlarını araştırmak ve buralarda yatırım yapmak istediğiniz takdirde yine yardım almanız mümkündür.
  • KOSGEB sadece bir işletmeyi kurmak ile ilgilenmez. İşletmenin süreklilik sağlaması da büyük bir önem taşımaktadır. KOSGEB bu nedenle alt yapı ve üst yapı projeleri için de destek vermektedir. Bu sayede sağlıklı ve verimli bir çalışma ortamının oluşması amaçlanır.
  • KOSGEB geri ödemesiz destekler sağlamaktadır. En fazla ilgi çeken desteklerden biri de KOSGEB patent desteği olarak bilinmektedir. Faydalı model belgesi, patent, endüstriyel tasarım belgeleri almanız için KOSGEB yardımcı olur ve geri ödeme talep etmeksizin destek sağlar.
  • KOSGEB bilgisayar yazılım desteği de sağlamaktadır. Bilgisayar ve bilgi işletim sistemi bir işletme için son derece önemlidir. 21. YY şartlarında yazılımdan yoksun bir işletme düşünülemez. İşletmelerin bilgi işlem bağlamında kalite yükseltmesi KOSGEB tarafından verilen destekler ile mümkün kılınmaktadır.

KOSGEB kredisi almanız için sadece yeni bir iş yeri kuruyor olmanıza da gerek yoktur. Küçük ve orta büyüklükte olan işletmenizi büyütmek ya da Pazar şartlarına daha uygun bir hale getirmek için de KOSGEB kredileri başvurusu yapmanız mümkündür.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

KOSGEB destek limitleri nelerdir?

  • İşletmenin ilk etapta kurulması için verilen destek: 2 Bin TL (İsim hakkı, kiralama, muhasebe işlemleri vs…)
  • Kurulum döneminde tedarik edilen makineler, gerekli ürünler: 18 Bin TL
  • İşletmenin giderlerini karşılaması için verilen destek: 30 Bin TL (Bir işletmeyi kurduktan sonra belirli bir dönem kazanç sağlayana kadar işletmenin ayakta kalmasına yardımcı olacak nakit sermaye)

Bu limitler dahilinde KOSGEB 50 Bin TL hibe kredi vermektedir. Bazı durumlarda kişiler hibe krediden yararlanamadığında geri ödemesi son derece kolay bir şekilde yapılandırılmış 100 Bin TL değerindeki faizsiz kredi desteğinden yararlanmanız da mümkündür.

KOSGEB ile ilgili son dönemde başlayan dolandırıcılık furyasına dikkat etmeniz son derece önemlidir. Art niyetli kişiler SMS ya da bir takım telefon numaraları aracılığı ile sizinle iletişim kurmakta ve KOSGEB adını kullanarak kişilere belirli kayıt ücretleri karşılığında kesinlikle destek alabilecekleri yönünde asılsız açıklamalar yapmaktadır. KOSGEB bu kişiler ile yasal yollar ile savaşmaktadır. Size bu tarz bir arama gelmesi halinde numarayı KOSGEB birimini arayarak bildirmeniz yeterlidir. KOSGEB hiçbir koşul altında siz başvuru yapmadan KOBİ adaylarına ulaşmamaktadır ve herhangi bir para talep etmemektedir.

KOSGEB birimine başvurunuzu ücretsiz bir şekilde gerekli belgeler ile bireysel olarak siz gerçekleştirebilirsiniz. KOSGEB, KOBİ adaylarından eğitim ve sonraki aşamalarda para talep etmemektedir.

KOSGEB ile iletişime geçerek şehrinizdeki eğitim zamanlarını öğrenebilir ve tanıtıcı seminerlere katılarak aklınızdaki tüm soruların cevaplanmasını uzman kişiler yardımcı ile sağlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel Destek Programı destek limiti 470 Bin TL'ye çıkarıldı

Genel Destek Programı destek limiti 470 Bin TL’ye çıkarıldı

Genel Destek Programı destek limiti 470 Bin TL’ye çıkarıldı Genel Destek Programının Amacı Proje hazırlama kapasitesi …

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.