Anasayfa » KOSGEB Destekleri » KOSGEB Tematik Proje Destek Programı
KOSGEB Tematik Proje Destek Programı
KOSGEB Tematik Proje Destek Programı

KOSGEB Tematik Proje Destek Programı

Tematik Proje Destek Programı

KOSGEB Tematik Proje Destek Programı
KOSGEB Tematik Proje Destek Programı

Ülkemizdeki ticari ve ekonomik faaliyetler açısından bir orantı yapılacak olduğunda, KOBİ’lerin ülkemiz ekonomisine etkisinin %99 olduğunu görebiliriz. Oranlar bu şekilde olduğundan dolayı, KOBİler için verilen önem her geçen gün biraz daha artmaktadır. Çünkü, ülkemizde bulunan küçükve orta ölçekli işletmeler, yalnızca üretim alanında katkı sağlamıyor, aynı zamanda da ülkemizde bulunan istihdam sorununa da çok ciddi katkılarda bulunuyor.
Bunu tamamen farkın olunan ülkemizde, KOSGEB tarafından KOBİ lere yönelik çok büyük destekler de verilmektedir. Bu destek programlarına baktığımız zaman, işletmelerin hem ülke hem de dünya pazarında rekabet edebilecek düzeylere getirilebilmesi, üretilen ürünlerin hem ülkemizin iç pazarında satılabilmesi hem de ihraç edilebilmesi için Tematik Proje Destek Programı yürürlüğe geçmiştir. Bu program ile birlikte, KOBİ’lerin mevcut işletmelerini olabildiğince geliştirmeleri amaçlanmaktadır.

Tematik Proje Destek Programı 

Bölge ve sektörlere göre farklılık gösterse de, KOBİ ünvanı ile faaliyette bulunan her işletme, bu destek programlarına katılabilecek ve 150 bin liraya kadar da KOSGEB desteği alabilecekler.  Bu destek programından faydalanabilmek için KOSGEB merkezlerine giderek başvuru yapacak kişilerin KOBİ ya da Meslek Kuruluşları arasında yer alması gerekmektedir. Proje hazırlandıktan sonra katılım sağlanabilecek olan bu destek programında ise bilinmesi gereken süre ve oranlar şu şekildedir.

Detayları

  • Programın Geçerlilik Süresi: 36 Ay
  • Proje İşlem Süresi: 24 Ay (Proje türüne göre +12 ay eklenebilecektir)
  • Destek Oranları: 1 ve 2. Bölgelerde %50, 3,4,5 ve 6. Bölgelerde ise bu destek oranları %60’tır)
  • Destek Türü: Geri Ödemesiz (Hibe)
  • Alınabilecek En Yüksek Destek: 150.000 TL

KOSGEB tarafından sunulan Tematik Proje Destek Programı çerçevesinde, alınan destekler ile, personel ve seyahat giderleri, yeni ekipmanı makine, donanım ya da yazılım giderleri, sarf malzemeler, genel idari giderler ve hizmet alışı gibi giderler karşılanabilecektir. Fakat, tüm KOSGEB projelerinde olduğu gibi, bu projede de arsa ya da taşıt giderleri gibi proje ile ilişkilendirilemeyecek olan giderler karşılanamayacaktır. Bu destek programına katılmak için ise, kişilerin kendilerine en yakın olan KOSGEB merkezlerine gitmeleri yeterli olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programı

Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programı

KOSGEB Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programı KOBİ denildiği zaman, akıllara genellikle beden gücüyle …

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.