Anasayfa » KOSGEB Destekleri » Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programı
Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programı
Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programı

Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programı

KOSGEB Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programı

KOBİ denildiği zaman, akıllara genellikle beden gücüyle ya da az gelişmiş işletmelerde, üretim yapan bireyler veya işletmeler gelmektedir. Fakat, KOBİ’lerin tanımından çıkılarak ülkemiz içerisindeki faaliyetlerine baktığımız zaman, büyük bir kısmının teknolojik ürün ürettiği ya da tedarik ederek satışını tamamladıkları görülmektedir. Klasik üretim yöntemlerinden oldukça uzak bir metoda sahip olunan bu alanda, zaman zaman finansman ihtiyaçları, zaman zaman ise tanıtım ve pazarlama yönünde destek alınması gerekmektedir. Bu destekler ise  artık KOSGEB Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programı ile KOBİ’lere sağlanmaktadır. Destek, yurt içi ya da yurt dışında yapılacak olan pazarlama ve ürün tanıtımı konularında sorun yaşayan kişiler için uygulanacaktır.

KOSGEB’in geliştirmiş olduğu destek programında,

geçerli olan süre 12 aydır. Bu süre içerisinde adayların başvurularını yapmaları, KOSGEB komitesine sunmaları ve girişimlere de başvurmaları gerekmektedir. Fakat, KOSGEB Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programı’ndan hibe ya da kredi desteği almak isteyen işletme sahiplerinin, geliştirmiş oldukları teknolojik ürünlerin protiplerine sahio olmayaları ya da hazır olan bir prototipin kullanım hakkını, resmi bir sözleşme ile devralmış olması gerekmektedir. Ayrıca, patent belgesi alınarak koruma altına alınan ürün ya da prototiplerde, tüm işlemlerin Türk Patent Enstitüsü’nden gerekli izinler ile alınmış olması gerekmektedir. Bununla birlikte, şartlar tamamlandığı andan itibaren destek alınabilecektir.

Destek ve Faiz oranları

KOSGEB Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programı’nde, destek oran ve limitlerine de bakacak olursak;

  • Destek üst limiti 150.000 TL, geri ödemesiz destek sağlanmaktadır.
  • Geliştirilen ürünün, yurt dışında yapılacak olan pazarlama, reklam ve tanıtım faaliyetetleri için 100.000 TL, yurt içi pazarlarda ve kullanıcılar için yapılacak reklam, pazarlama ve tanıtım faaliyetleri için de 50.000 TL destek sağlanacaktır.

Bu değerler, üst sınırları ifade eden rakamsal verilerdir. Fakat, her proje için bu değerlerde bir hibe ya da geri ödemeli destek alınması kesin değildir. Projenin KOSGEB tarafından uygulanması en temel şarttır. Bununla birlikte, ülkemizde rakamsal ifadeler ile yansıtılan bölgelere göre, bu oranların artıp azalacağı da, destek programına başvuracak olan adaylar tarafından bilinmelidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

KOSGEB KOBİ Gelişim Destek Programı

KOSGEB KOBİ Gelişim Destek Programı

KOSGEB KOBİ Gelişim Destek Programı Ülkemizde faaliyet gösteren işletmeler arasında bir değerlendirme yapıldığı zaman, resmi …

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.