Pazar , Aralık 8 2019
Anasayfa » KOSGEB » KOSGEB Kredisi Nedir ve Kimler Başvurabilir ?
Kosgeb Adana
Kosgeb Adana

KOSGEB Kredisi Nedir ve Kimler Başvurabilir ?

KOSGEB Destekleri Nelerdir?

KOSGEB tarafından birçok alanda yer alan sektörleri desteklemek ve bunlar gün geçtikçe artmaktadır. KOSGEB kurumunun desteklediği sektörler; madencilik ve taş ocaklığı, imalat sektörü, idare ve destek hizmetlerinde, teknik, bilimsel ve mesleki sektörlerde, bilgi iletişim, konaklama ve yiyecek hizmeti sektöründe, motorlu kara taşıtlarının ve motosikletlerin onarımı sektöründe, inşaat sektörü, su temini gerçekleştiren sektör gibi bir de gaz, elektrik, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörlerine destek olmaktadır. Destek olduğu bütün sektörlerin içinde birçok alan bulunmaktadır. Sadece erkelere değil bir de bayanlar için kendi çaplarında yapabilecekleri iş yeri ve şirket açabilme ile birlikte ekonominin daha fazla canlanması ve rekabetin artması ile daha iyi bir sanayi genişlemesi düşünülmüştür. Küçük ve orta çaptaki işletmelerin canlanması gereğinin düşünülmesi ile daha iyi bir ekonomi oluşturulması ile devlet tarafından hem kredi hem de destek yardım görerek kendi işinizi rahatlıkla kurabilirsiniz.

KOSGEB Nedir?

İnsanların kendi iş yerlerini veya ticarete atılmak için gerekli olan krediyi veren ve girişimciliğini artması için yardım kredisi olarak da geçmektedir. KOSGEB kurumunun açılımı ise Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı adı ile bilinmektedir. Kısaca KOSGEB Türkiye’nin ekonomisini, sanayi ve bir çok alanda ülkede canlılık yaratılması ve rekabetin artması ile daha iyi işletmelerin yer alması sağlanmaya başlanmıştır. KOSGEB destekleri bakımından çoğu sektöre kredi vermektedir.

KOSGEB Kredisi Nedir ve Kimler Başvurabilir?

KOSGEB kredisi, devlet tarafından uygulanan ve kendi iş yerlerini, şirketlerini veya yeni bir iş yapmak isteyenler için uygulanan destek kredisi olarak geçmektedir. Başvurmak isteyenler için yapılan Girişimcilik programını tamamlayarak sertifika almaları ile kurmak istedikleri şirketi ve iş yerine devlet tarafından verilen yardım kredi ile kolaylıkla açabilmektedirler. Hibe kredi olarak verilen devletin yardım etmesi ve fazla bir kredi çektiyseniz eğer onun içinde hibe kredinin gerisi taksitlendirme yapılarak işletmecilerin zorlanmadan ödemeleri gibi avantajları bulıunmaktadır.

Hakkında admin

Check Also

kosgeb-istanbul

Kobilere Kosgeb’den 500bin TL Destek

KOSGEB Kocaeli OSB Müdürlüğü KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında ilk Proje Teklif Çağrısına çıktı. Proje …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir