Anasayfa » Genel Destek Programı » KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır?
Kosgeb İstanbul
Kosgeb İstanbul

KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır?

KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır?

KOSGEB kredisi, girişimcilik kredisi olarak da geçmektedir. KOSGEB kredisini yeni ve kendi işini kurmak isteyen kişiler için destek amaçlı sağlayan krediyi sunmaktadır. KOSGEB kredisini yapılması gereken bazı şartlar sonunda alabilmektesinizdir. KOSGEB kredisinin nasıl alınacağı ve ne gibi durumların söz konusu olduğunu aşağıda anlatacaklarımız ile bilgi edinebilirsiniz.

KOSGEB Nedir?

İnsanların kendi işlerini veya ticarete atılmak için gerekli olan krediyi veren ve girişimciliğini artması için yardım kredisi olarak da geçmektedir. KOSGEB kurumunun açılımı ise Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı olarak yer almaktadır. Ülkemizde sosyal olarak ihtiyaçların ve ekonominin karşılanması ile birlikte küçük ve orta derecede ki işletmelerin etkisinin daha fazla arttırılması amacı ile kurulmuştur. Ekonominin daha iyi bir şekilde artması ve kendi çapında yer alan işletmelerin daha iyi bir rekabet ve seviyelerini arttırmak için hizmet vermektedir.

KOSGEB Kredisi İçin Gerekli Olanlar

KOSGEB kredisi için gerekli olan şartlardan bazılarını yaptıktan sonra kredi onayını kolaylıkla alabilirsiniz. İlk olarak kurumun girişimci desteği kredisini alabilmek için eğitim almaktasınız. Kuruma ait Girişimcilik eğitimini tamamlayarak alacağınız sertifika ile şirket kurma işlemlerini halledebilirsiniz. Kurmak istediğiniz işletmeye veya şirket ortaklık ile yapılacaksa hissenizin en az %30 civarında olması gerekmektedir. Eğer erkek girişimci iseniz KOSGEB size %60 oranında bir destek vermektedir. Bayan girişimciler için ise verilen destek %70 oranında olmaktadır. KOSGEB kredisinin onaylanması yapacağınız harcamalarda dahil olmak üzere bütün belge, fiş, fatura ve dosya gibi saklanmalıdır. İlk 2 veya 3 ay KOSGEB size destek verecektir. Birçok kişinin KOSGEB kredisine başvurarak devlet tarafından verilen 50 bin TL gibi oranında hibe kredi verilir. İstediğiniz kredi sınırı 100 bin TL bile olabilir ve geri kalan kısımda ki kredi ödemesini rahat bir şekilde taksitlendirilerek ödeme imkanınız olmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

KOSGEB Ordu

KOSGEB Iğdır Müdürlüğü Destek Programları Bilgilendirme Toplantıları

Yayın için; Başlangıç Tarihi: 10 Ağustos 2016 Çarşamba – Bitiş Tarihi: 26 Ağustos 2016 Cuma …

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.