Anasayfa » KOBİ Destek » KOSGEB Kobi Proje Destek Programı
KOSGEB Kobi Proje Destek Programı
KOSGEB Kobi Proje Destek Programı

KOSGEB Kobi Proje Destek Programı

KOSGEB Kobi Proje Destek Programı

Ülkemizde her geçen gün özel sektör firmalarının etkisi artmaktadır. Özel sektörün bu denli gelişmesinde ise, ülkemizdeki girişimci sayılarının fazla oluşu ve girişimcilerin karşılaşmış olduğu en büyük problemlerden birisi olan finansmanın, devlet tarafından hibe ve kredi olarak sağlandığını gösterebiliriz.

Fakat, devlet tarafından KOSGEB üzerinden verilen ve verilmesi planlanan destek programlarına baktığımız zaman, sadece yeni girişimcilerin değil, mevcut bir işletmesi bulunan bireylerin de faydalanabileceği birçok projeden bahsedebiliriz. Bunlardan bir tanesi de Kobi Proje Destek Programı’dır.

Bu program, işletmelerde zamanla oluşabilecek sorunlar ve bu sorunların çözüm yollarına yönelik geliştirilebilecek yöntemler hakkında ortaya çıkarılmıştır. Buna göre; işletmelerde saptanmış olan problemlerin çözümüne yönelik yapılan projeler ve bu projelerin gerçeğe dönüştürme kısımlarındaki finansman ihtiyaçları, bu destek programı sayesinde ortadan kaldırılmaktadır.

Program ve Proje Limitleri

Program ve Proje Limitleri
Program ve Proje Limitleri

Kobi Proje Destek Programı firmaların yalnızca sorunlarının çözümü için gereken finansman kaynaklarını sağlamakla kalmıyor, onların proje kültürüne sahip olabilmeleri, ihtiyaç olduğu zaman gereken fizibilite çalışmalarını yaparak ortaya proje çıkarabilecek düzeye gelmelerini de sağlamaktadır. KOSGEB tarafından oluşturulmuş olan bu destek programının süresi 3 yıl, proje süresi ise altı ay ile yirmi dört ay arasında belirlenmiştir. Bölgelere göre farklı şekillerde destek verilen projeye göre, bir ve ikinci bölgeler yüzde elli, üç, dört, beş ve altıncı bölgeler ise %60 oranında destek alabileceklerdir.

KOSGEB tarafından faydalanmanız için,

Ortaya koyulan Kobi Proje Destek Programı’nda, dış ticaret, yöneti ve organizasyon, insan kaynakları, üretim, tedarik, finans, mali işler ve bilgi yönetimi alanlarında destek alınabilecektir. Gereken planlamalar hazırlandıktan sonra, adayların bu destek programından faydalanabilmeleri için, KOSGEB kuruluna hazırlamış oldukları projeyi sunmaları gerekecektir.Eğer, kurul tarafından bu proje onaylanırsa destek almaya başlayabilirsiniz. Fakat, baştada belirttiğimiz gibi bu program yalnızca işletme sorunlarını gidermek amacıyla geliştirilmiştir.

Bu sebepten dolayı, alınacak olan destekler ile bina, arsa, taşıtlar, tadilat, sosyal güvenlik primleri, personel giderleri ya da bunun gibi projeler ile ilişkilendirilemeyecek olan durumlar, desteklerden pay alamayacaktır. Hazırlanan projeye verilecek olan desteklerin üst sınırı 150 bin lira olarak belirlenmiş olsa da,sizlerin ne kadar bir destek alacağınız tamamen KOSGEB komitesi tarafından belirlenecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programı

Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programı

KOSGEB Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programı KOBİ denildiği zaman, akıllara genellikle beden gücüyle …

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.