Anasayfa » KOSGEB Destekleri » KOSGEB İşbirliği Güçbirliği Destek Programı
KOSGEB İşbirliği Güçbirliği Destek Programı
KOSGEB İşbirliği Güçbirliği Destek Programı

KOSGEB İşbirliği Güçbirliği Destek Programı

KOSGEB İşbirliği Güçbirliği Destek Programı

Üretimi arttırabilmek ve işletme sahiplerine de destek sağlanabilmesi amacı ile KOSGEB tarafından sunulmuş olan İşbirliği Güçbirliği Destek Programı, tek başına işletmesini ve ekonomik kalkınmasını geliştirmekte zorlanan, bunun için de alanı ile ilişkili olan kişilerden destek bekleyen kişilere sunulmaktadır. KOSGEB tarafından geçmiş dönemlerde hazırlanmış olan destek programlarından oldukça farklı bir yapıda olan bu programda, talep gösteren kişiler arasında iletişim kurulması sağlanırken, eksikliğin finansman olduğu projelerde de maddi destekler verilmektedir. Program ile, KOBİ’lerin tedarik, pazarlama, tasarım, laboratuvar ihtiyaçları, imalat ve hizmet kalitesi standartları konularında destek sağlanabilmektedir. KOBİ’lerin bu destek programına katılabilmeleri için KOSGEB iş merkezlerine giderek başvurularda bulunmaları yeterli olacaktır. Fakat bu başvurular sırasında olumsuz sonuç almak istemeyen kişilerin, geçmiş dönemde KOSGEB veri tabanına kayıt olmuş olmaları ya da gereken şartları tamamlayarak kayıt olmaları gerekmektedir. Bu şartlar tamamlandıktan sonra da İşbirliği Güçbirliği Destek Programı’na katılım sağlanabilecektir.

Projeyle birlikte, farklı alandaki firmaların üretim konusunda birbirlerine ortak olmaları, maddi açıdan da KOSGEB tarafından desteklenmeleri sağlanacaktır. Proje açısından birbirine ortak olan işletmeler, kendi tüzel kişilikleri ile ya da yeni bir şirket kuruluşu gerçekleştirerek, alacakları destekleri kullanabilecekler. İşbirliği Güçbirliği Destek Programı kapsamında desteklenen proje konularına baktığımız zaman ise şu alanları örnek gösterebiliriz.

Desteklenen Proje Konuları

  • Hammadde ve ara mamül tedariği.
  • Üretim ve hizmet standartlarının geliştirilmesi.
  • Kalite arttırılması.
  • Ürün içeriğinin test ve gelişiminin sağlanması için laboratuvar ihtiyaçları.
  • Pazarlama faaliyetleri.

Bu alanlarda alınabilecek olan destekler, ile ilgili oransal ifadelere de bakacak olursak, şu tabloyu ortaya koyabiliriz.

PROGRAM VE PROJE LİMİTLERİ

  • Proje Süresi: Altı ay ile Yirmi Dört Ay olarak belirlenmiştir. Duruma göre on iki ay daha uzatılabilir.
  • Destek Limitleri: 1.000.000 TL’dir. Bu tutarın yüzde otuzluk kısmı hibe, yüzde yetmişlik kısmı ise faizsiz kredidir.
  • Destek Oranları: Birinci bölge için yüzde elli, ikinci, üçüncü ve dördüncü bölge için yüzde altmış, beş ve altıncı bölge için yüzde yetmiştir.

Tüm detayları ile aldığımız bu destek programı için, mesai saatleri içerisinde KOSGEB merkezlerine gitmeniz yeterlidir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programı

Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programı

KOSGEB Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programı KOBİ denildiği zaman, akıllara genellikle beden gücüyle …

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.