Anasayfa » Haber » KOSGEB AFYONKARAHİSAR İL MÜDÜRLÜĞÜ YENİ “GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ” PROTOKOLLERİ İMZALADI
kosgeb

KOSGEB AFYONKARAHİSAR İL MÜDÜRLÜĞÜ YENİ “GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ” PROTOKOLLERİ İMZALADI

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) afyonkarahisar İl Müdürü Mustafa Çanakçı, kentte bir çok kurum ve belediye ile “Girişimcilik eğitimi” kursu protokolü imzalandığını söyledi.
Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Çanakçı, kentte girişimcilik ruhunun teşvik edilmesi ve desteklenmesi, istihdam, iş, büyüme, rekabet ve yenilik alanlarında bir ilerleme kaydedilmesi, daha güçlü bir girişimcilik kültürünün yaratılması için sürekli olarak girişimcilik eğitimlerinin düzenlendiğini kaydetti. Çanakçı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Bu eğitimlerin amacı ilimizde girişimcilik kültürünün oluşması, girişimcilik faaliyetlerinin teşvik edilmesi ve nihayetinde bir iş planına dayalı sürdürülebilir işletmelerin kurulmasını sağlamaktır.
Girişimcilik eğitimlerine olan yoğun ilgi ve gelen taleplerin karşılanmasına yönelik planlı bir şekilde faaliyetlerini yürüten müdürlüğümüz; bu kez de aynı gün Afyonkarahisar Ticaret Borsası, Şuhut Belediyesi ve Ahmetpaşa Belediyesi ile Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi İşbirliği Protokolü imzalamıştır.
İmzalanan işbirliği protokolü kapsamında girişimci adaylarına 4 gün süre ile 32 saat Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verilecektir. Eğitim sonrasında kendi işini kuran ve iş planlarını KOSGEB’e onaylatan girişimcilere 50 bin TL hibe, 100 bin TL geri ödemeli olmak üzere toplamda 150 bin TL yeni Girişimci Desteği verilecektir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bankamatikten Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir

Bankamatikten Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir?

Bankalardan alınan kredi kartlarının borçlarının ödenmesi için ilk olarak elinizde bir hesap kesim tarihinin olması …

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.