Anasayfa » Genel Destek Programı » Kadınlar için KOSGEB Kredi Desteği
Kosgeb İstanbul
Kosgeb İstanbul

Kadınlar için KOSGEB Kredi Desteği

Kadın Girişimcilere KOSGEB Kredi Desteği

KOSGEB kadın girişimcilere  50 bin TL hibe devlet destekli kredi imkân sağlamaktadır. Kadın girişimcilere destek amaçlı sunulan kadın girişimci kredisi ev hanımları için büyük avantajlar sunulmaktadır. KOSGEB kadın girişimci 50 bin TL hibe kredi 2016 yılı içerisi ile yürürlüğe girmiş ve başvuru yapanlara verilmeye başlanmıştır. Sizde genç kadın girişimci şartlarını sağlayarak desteklerinden çok kolay faydalanabilirsiniz hayalinizde ki olan ev yemekleri lokantası, kafeterya, pastahane, hamur işleri üzerine üretim yapımı, ayakkabıcı dükkânı, giyim mağazası, güzellik merkezi, kuaför, gibi aklınıza gelen birçok dükkân için hazırlayacağınız iş yeri planı ile birlikte iş yeri kredisi alabilirsiniz.

50 Bin TL Hibe Kredi Nasıl Alınır?

Kadın girişimcilere 50 bin TL hibe kredi imkânı sunan KOSGEP bu imkânlardan faydalanmak isteyenler için ellerinde uygulamalı girişimcilik sertifikalarının olması ön şart olarak koşmuştur. Ellerinde sertifikası bulunmaya 18 yaşını doldurmuş olan tüm kadın girişimciler bu kurslara hiçbir ücret ödemeden katılabilirler. Kurs başvurularını size en yakın olan İŞ-KUR veya KOSGEP birimlerine şahsen olarak yapmanız gerekmektedir. Başvuru esnasında yeterlilik sınavı adı altında ufak bir mülakat yapılmaktadır. Mülakatlardan başarılı olanlar uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmaya hak sahibi olur ve %80 devamlılık esnasına göre süren kurslarda başarılı olan kadın girişimciler KOSGEP genç girişimci destek kredisi olarak bilinen girişimcilik destek programından faydalanma imkânı sağlanmaktadır.

Genç Girişimciler İçin Destek Programı

Her yıl işini kuracak olan vatandaşlara devlet teşviklerini sunan girişimcilik destek programı 2016 yılı içerisinde 50 bin TL hini ve 100 Bin TL faizsiz kredi İmkânı sunmaktadır. Bu program sayesinde faydalanmak isteyen kadın girişimcilerin ellerinde mutlaka uygulamalı girişimcilik eğitimini bitirdiklerine ispat edecek kurs bitirme belgesi olmak zorundadır. 2016 yılında yapılan anlaşma ile Türkiye Halk Bankası artık KOSGEB onaylı iş planı projesi sahibi kadın genç girişimcilere faizsiz kredi imkânı sunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel Destek Programı destek limiti 470 Bin TL'ye çıkarıldı

Genel Destek Programı destek limiti 470 Bin TL’ye çıkarıldı

Genel Destek Programı destek limiti 470 Bin TL’ye çıkarıldı Genel Destek Programının Amacı Proje hazırlama kapasitesi …

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.