Salı , Şubat 25 2020
Anasayfa » Genel Destek Programı » Erkekler için KOSGEB Kredi Desteği
Kosgeb Adana
Kosgeb Adana

Erkekler için KOSGEB Kredi Desteği

Erkekler İçin Kosgeb Kredi Desteği

Girişimci yeni iş kuranların kuracakları iş ile alakalı hazırlamış oldukları projeyi Kosgeb’e sunarak konu hakkında fikir edinebilir ya da projesi onaylandığında takdirde geri dönüşümlü veya geri dönüşümsüz olmak üzere kredi alabilirler.

Kosgeb’in Amacı

Türkiye’de girişimciliğin desteklenmesi ve bu sayede girişimciliğin yaygınlaşması ve olan işletmelerin daha başarılı hale gelirken yeni açılan işletmelerde ise başarı hedeflenmektedir.

Kosgeb programından küçük ve orta ölçekli işletmeler yararlanabilirlerken, yeni girişimciler ve işletici diğer kuruluşlar Kosgeb’in hazırladığı programdan yararlanabilirler.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ile kendi işini kurmak isteyen yeni girişimcilerin oluşturdukları iş planına bağlı olarak kuracakları işletmelerin başarılı olabilmesi ve başarısını arttırmak amacı ile düzenlenmiş olan girişimcilik eğitimler, Kosgeb birimleri tarafından organize edilen eğitimlerdir.

KOSGEB birimleri tarafından organize edilen

Ulusal ya da uluslararası projeler kapsamında KOSGEB tarafından düzenlenmiş olan

KOSGEB ile işbirliği içerisinde belli kurum ve kuruluşlar tarafından düzenlenmiş olan eğitimler

Üniversite tarafından örgün eğitim kapsamında verilen girişimcilik eğitimleridir.

Eğitimlerin 24 saati atölye olmak üzere toplamda 70 saatlik bir eğitim planlanmaktadır. Eğitimler katılıma açık ve ücretsizdir.

Destekten Kimler Yararlanabilirler?

Uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlamış, KOSGEB genç girişimci geliştirme programına katılan ve programı tamamlayan, küçük ölçekli işletme kurma danışmanlığı desteği programını tamamlayan ve eğitime ya da programa katıldığını belgeleyen ve işletmesini kuran girişimciler ve İŞGEM’de bulunan işletmeler KOSGEB’in girişimci desteğinden yararlanabilirler.

İşletme kuruluş desteği, Kuruluş dönemi makine, teçhizat, ofis donanım ve yazılım desteği ve işletme giderleri desteğinden geri ödemesiz şekilde kadın girişimciler, gaziler, birinci derecede şehit yakınları ve engelli girişimciye %80 oranında uygulanır.

Sabit yatırım desteği ise geri ödemeli olarak erkekler için Kosgeb kredi desteği bulunmaktadır.

Hakkında admin

Check Also

Kosgeb Adana

Kosgeb’ in Türkiye’ de Teşvik Verdiği Bölgeler

Kosgeb’ in Türkiye’ de Teşvik Verdiği Bölgeler Kosgeb Türkiye’nin her yerinde, her bölgesinde teşvik vermektedir. …

2 yorum

  1. Neden kosgeb kadınlara ayrıcalık yapıyor hani eşitlik nerede kaldı 🙂

    • Merhaba fatih bey kosgep kadınlar için ayrıcalık tanımıyor. Bay ve bayan olarak iki cindiyet için de kredi desteğinde bulunmakta. Kosgeb hibe kredi desteğinden sizde faydalanabiliyorsunuz desteklerden faydalanabilmek için kosgeb eğitimlerine katılıp bitirmeniz durumunda projenize kredi desteği sağlayabilirsiniz. Farkklı bir konu hakkında yardımcı olmamızı isterseniz sitemize yorum bırakarakabilirsiniz sizlere elimizden gelen bilgiyi aktarmaya özen gösteriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.