Anasayfa » Genel Destek Programı » Erkekler için KOSGEB Kredi Desteği
Kosgeb İstanbul
Kosgeb İstanbul

Erkekler için KOSGEB Kredi Desteği

Erkekler İçin Kosgeb Kredi Desteği

Girişimci yeni iş kuranların kuracakları iş ile alakalı hazırlamış oldukları projeyi Kosgeb’e sunarak konu hakkında fikir edinebilir ya da projesi onaylandığında takdirde geri dönüşümlü veya geri dönüşümsüz olmak üzere kredi alabilirler.

Kosgeb’in Amacı

Türkiye’de girişimciliğin desteklenmesi ve bu sayede girişimciliğin yaygınlaşması ve olan işletmelerin daha başarılı hale gelirken yeni açılan işletmelerde ise başarı hedeflenmektedir.

Kosgeb programından küçük ve orta ölçekli işletmeler yararlanabilirlerken, yeni girişimciler ve işletici diğer kuruluşlar Kosgeb’in hazırladığı programdan yararlanabilirler.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ile kendi işini kurmak isteyen yeni girişimcilerin oluşturdukları iş planına bağlı olarak kuracakları işletmelerin başarılı olabilmesi ve başarısını arttırmak amacı ile düzenlenmiş olan girişimcilik eğitimler, Kosgeb birimleri tarafından organize edilen eğitimlerdir.

KOSGEB birimleri tarafından organize edilen

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Ulusal ya da uluslararası projeler kapsamında KOSGEB tarafından düzenlenmiş olan

KOSGEB ile işbirliği içerisinde belli kurum ve kuruluşlar tarafından düzenlenmiş olan eğitimler

Üniversite tarafından örgün eğitim kapsamında verilen girişimcilik eğitimleridir.

Eğitimlerin 24 saati atölye olmak üzere toplamda 70 saatlik bir eğitim planlanmaktadır. Eğitimler katılıma açık ve ücretsizdir.

Destekten Kimler Yararlanabilirler?

Uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlamış, KOSGEB genç girişimci geliştirme programına katılan ve programı tamamlayan, küçük ölçekli işletme kurma danışmanlığı desteği programını tamamlayan ve eğitime ya da programa katıldığını belgeleyen ve işletmesini kuran girişimciler ve İŞGEM’de bulunan işletmeler KOSGEB’in girişimci desteğinden yararlanabilirler.

İşletme kuruluş desteği, Kuruluş dönemi makine, teçhizat, ofis donanım ve yazılım desteği ve işletme giderleri desteğinden geri ödemesiz şekilde kadın girişimciler, gaziler, birinci derecede şehit yakınları ve engelli girişimciye %80 oranında uygulanır.

Sabit yatırım desteği ise geri ödemeli olarak erkekler için Kosgeb kredi desteği bulunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel Destek Programı destek limiti 470 Bin TL'ye çıkarıldı

Genel Destek Programı destek limiti 470 Bin TL’ye çıkarıldı

Genel Destek Programı destek limiti 470 Bin TL’ye çıkarıldı Genel Destek Programının Amacı Proje hazırlama kapasitesi …

8 yorumlar

 1. Neden kosgeb kadınlara ayrıcalık yapıyor hani eşitlik nerede kaldı 🙂

  • Merhaba fatih bey kosgep kadınlar için ayrıcalık tanımıyor. Bay ve bayan olarak iki cindiyet için de kredi desteğinde bulunmakta. Kosgeb hibe kredi desteğinden sizde faydalanabiliyorsunuz desteklerden faydalanabilmek için kosgeb eğitimlerine katılıp bitirmeniz durumunda projenize kredi desteği sağlayabilirsiniz. Farkklı bir konu hakkında yardımcı olmamızı isterseniz sitemize yorum bırakarakabilirsiniz sizlere elimizden gelen bilgiyi aktarmaya özen gösteriyoruz.

 2. Benim bi işletmem yok , özel sektörde isci statusunde çalışıyorum.
  Fakat aklımda çok güzel bir kaç proje var. Öyle düşünüyorum.
  Bununla alakalı verdiginiz kurslara ben katıla biliyor muyum? bu kredi desteğinden yada hibe den faydalanabiliyormuyum ?
  Teşekkür ederim .

  • Merhaba Umut bey ;
   Verilen kurslar mesleki değildir genel şirket yönetimi eleman yönetimi, yatırım kuvvetlendirme ile ilgilidir.
   Eğer size en yakın kurslardan birine katılıp sertifikanızı aldıktan sonra bir şirket açarsanız en kötü 50 binlik hibeden yararlanabilirsiniz,
   100 binlik kısımdan da faydalanmak istiyor iseniz üretim yapmanız gerekmektedir.

 3. Merhaba benim abimin terzi dükkanı var bende özel sektörde çalışıyorum biz dükkanın üst katını terzi alt katını mağaza yapmak istiyoruz yani büyütmek istiyoruz bizde yararlanabilirmiyiz

 4. MERHABA ,KOSGEP DESTEKLİ BİR İŞ KURMAK İÇİN HERHANGİ BİR ŞEHİRDEKİ KURSLARINA KATILIP FARKLI BİR ŞEHİRDE PROJE İÇİN TALEPTE BULUNABİLİRMİYİZ.ÖRNEĞİN İSTANBULDA KURS GÖRÜP KARABÜKTE DE İŞ KURMA GİBİ BİR DURUM OLABİLİYORMU?

 5. Merhaba Ben şile deyim Istanbul ünüversitede eğitim gördüm… proje başvurusu şile de nerde yapılıyor

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.