Anasayfa » Haber » Bankamatikten Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir?
Bankamatikten Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir
Bankamatikten Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir

Bankamatikten Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir?

Bankalardan alınan kredi kartlarının borçlarının ödenmesi için ilk olarak elinizde bir hesap kesim tarihinin olması ve borçların size bildirildiğini gösteren bir belgenin olması gerekir.
Kredi kartı borçlarının bir diğer avantajı da bankamatikten kolay bir şekilde yatırılabilmesidir. Kredi kartı borcu olan kişiler, bankalarda sıra beklemek yerine bu işlemlerini bankamatikler üzerinden yapabilir. İster kredi kartı borcunuzun tutarını yatırarak bu işlemi yapabilir, isterseniz de hesabınızda para aktararak işlemlerinizi yapabilirsiniz. Kredi kartı borcu olan kişilerin yapacağı işlemler arasında bu borçların tarihinin geciktirilmeden borçların ödenmesi gelmektedir. Bankamatikten kredi kartı ödemek için borç tutarının belirtilen asgari ödeme miktarının veya borcun tamamının yatırılması gerekmektedir.
Bankamatikten kredi kartı borcu ödemelerinin yapılabilmesinde kartsız işlem de yapılabilmektedir. Kart kullanmadan TC kimlik numaranız ile birlikte kart numaranızı da girerek işlemlerinizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Kredi kartınızın kaybolması veya çalınması durumunda tc kimlik numarası ile birlikte işlemlerinizi yapabilirsiniz. Borcunuzun ödenmesi tamamlandıktan sonra sizlere bir makbuz verilecektir.

ATM’den Kredi Kartı Borcu Yatırma

Ödeme işlemlerinin yapılmasında bankanın bankamatiğine gidilir. Burada kartınızı kullanacaksanız, kredi kartınızı yerleştirdiğiniz şifrenizle birlikte giriş yapmanız gerekmektedir. Girişin ardından sizlere sunulan kredi kartı borcunu ödeme bölümünü seçebilirsiniz. Ardından kredi kartı borcunun tamamının mı yoksa yatırılan tutar kadar olan kısmının mı ödeneceği ile ilgili bölümü seçtikten sonra paranızı yatırarak kredi kartı borcunu ödeme işlemini kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
Diyelim ki bankanızdan aldığınız kredi kartının borcunu bankamatikten ödeyeceksiniz ancak kredi kartınız yanınızda değil veya kredi kartınızı kullanıma kapattığınız için kartınızı tamamen imha ettiniz. Bu durumda da bankamatik üzerinden kredi kartı borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Kredi kartı borcunuzun tutarını girdikten sonra TC kimlik numarası ve kredi kartı üzerinde yazan 16 haneli kart numarası ile birlikte kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz. Kredi kartı borçlarınızın ödenmesi ile birlikte yine otomatik olarak makbuz alabilir ve işlemlerinizi kartsız bir şekilde tamamlamış olursunuz. Kartsız kredi kartı ödemelerini bankamatikler üzerinden yapabilmek için mutlaka o bankanın kredi kartı müşteri numarası veya kredi kartının numarasını bilmeniz gerekmektedir. Kredi kartı borcunun ödenmesinden sonra mutlaka makbuz alınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kosgeb sayasinde iş yeri sahibi

Kosgeb desteği ile Mehmet Güneş iş yeri sahibi oldu

 Hibe Kredi desteğinden faydalanarak KOSGEB sayasinde iş yeri sahibi olan Mehmet Güneş. Yeni bir iş sahibi olan Mehmet …

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.